-
河田站
(香港輕鐵車站)
鎖定
- 中文名
- 河田站
- 外文名
- Ho Tin Stop
- 地理位置
- 建豐街
- 車站類型
- 香港輕鐵
- 車站代碼
- 070
- 票價區間
- 第2收費區
河田站車站結構
月台(地面) | ➊ | 507線往田景 |
751線往天逸 | ||
➋ | 507線往屯門碼頭總站 | |
751線往友愛 |
河田站車站周邊
屯馬線屯門站
屯門工業區
新墟
屯門海濱長廊
河田站上下車站
上一站 | 下一站 | |
---|---|---|
上一站 | 下一站 | |
507線 | ||
751線 | ||
兆康 往烏溪沙 | 喺屯門站度轉 | 總站 |
河田站車站概覽
區域屯門區 位置建豐街九巴車廠外 代碼070 收費區第2收費區 |
車站類型地面 月台類型側式月台 月台數目2 |
途經路線507線 751線 服務時間輕鐵行車時間表 |
河田站鄰接車站
輕鐵507線 |
輕鐵751線 |
← |
河田站站台線路
港鐵路線同車站 | |
---|---|
中型及重型鐵路系統車站 | |
東鐵線 | 紅磡■·旺角東·九龍塘■·大圍■·沙田·火炭·馬場·大學·科學園·大埔墟·太和·粉嶺·上水·羅湖·古洞·洲頭·落馬洲 |
黃埔·何文田■·油麻地■·旺角■·太子■·石硤尾·九龍塘■·樂富·黃大仙·鑽石山·彩虹·九龍灣·牛頭角·觀塘·藍田·油塘■·調景嶺■ | |
中環■■■·金鐘■·尖沙咀■·佐敦·油麻地■·旺角■·太子■·深水埗·長沙灣·荔枝角·美孚■·荔景■·葵芳·葵興·大窩口·荃灣 | |
柴灣·杏花邨·筲箕灣·西灣河·太古·鰂魚湧■·北角■·炮台山·天后·銅鑼灣·灣仔·金鐘■·中環■■■·上環·西營盤·香港大學·堅尼地城 | |
東湧·欣澳■·青衣■·荔景■·南昌■·奧運·九龍■■·香港■■■·添馬·會展·炮台山 | |
博覽館·機場·青衣■·九龍■■·香港■■■ | |
康城·寶琳·坑口·將軍澳·調景嶺■·油塘■·鰂魚湧■·北角■·天后 | |
烏溪沙·馬鞍山·恆安·大水坑·石門·第一城·沙田圍·車公廟·大圍■·顯徑·鑽石山■·啓德·宋皇台·土瓜灣·何文田■·紅磡■·尖東■·柯士甸■·南昌■·美孚■·荃灣西·錦上路·元朗■·朗屏·天水圍■·洪水橋·兆康■·屯門■·屯門南 | |
金鐘■■■·海洋公園·黃竹坑·利東·海怡半島 | |
迪士尼線 | 欣澳■·迪士尼 |
其他鐵路系統車站 | |
(有12條路 線嘅系統) | |
取代由炮台山以東嘅現有港島線 取代由天后以西嘅現有港島線 建議緊、計劃緊同起緊嘅線同站會用斜體表示。 |